Ana Sayfa
E-Kaynaklar
Deneme Erişimine Açılan Veri Tabanları

Deneme Erişimine Açılan Veri Tabanları

Kanunum Hukuk veri tabanı deneme erişimi [01 Mayıs 2017]

Kanunum’un veritabanı, teyidi yapılmış, metinsel tarihçesi oluşturulmuş ve birbiriyle ilişkilendirilmiş bir içerikte, yasama, yürütme ve yargı kurumlarının ürettiği hukuki metinleri sunmaktadır. İçeriğimiz ek bilgilerle işlenmiş olarak, kaynak metinlerle birlikte sunulurlar.

Kanunum’da kanun, KHK ve Sermaye Piyasası Kurulu, Kamu İhale Kurumu ve Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu gibi kurum mevzuatını, Maliye Bakanlığı tarafından esas alınan özelgeleri (mukteza), 1928 yılı sonrası Resmi Gazete içeriğini, Başbakanlıkça yayınlanan yönetmelik, tebliğ ve genelgeleri, resmi kanallar yoluyla kamuya açılmış olan birçok Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay kararlarını, Anayasa Mahkemesi’nin kararlarını, 90 yıllık TBMM Tutanak Dergisi içeriğini ve TBMM Genel Kurul ve Komisyon gündemindeki tasarılarını bulabilirsiniz.

Kanunum'u diğer emsal veritabanından ayıran özellikleri detaylı olarak buradan (http://www.kanunum.com/Hakkimizda/2) görebilirsiniz.

Detaylı içerik listemize de buradan (
http://www.kanunum.com/Hakkimizda/4) ulaşabilirsiniz.
 

 

 

Communication Source veri tabanı deneme erişimi [15 Mayıs 2017]

Kitle iletişimi, iletişim teorisi, dil Bilimleri, kurumsal iletişim, fonetik, konuşma patolojisi gibi iletişim ve medya alanındaki çalışmalar için dünyanın en kapsamlı veri tabanıdır.

•       750 tam metin dergi
•       1,100’den fazla temel kaynağın bibliyografik kayıtları ve özetleri
•       Yaklaşık 10,000 terim içeren konuya özel ve taranabilir konu terimleri sözlüğü
•       1900’e kadar uzanan içerik

Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/cms-coverage.xls

Detaylı bilgi: https://www.ebscohost.com/academic/communication-source

Erişim: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=cms
 

Video Eğitim Portalı deneme erişimi [Eylül ayına kadar açıktır]

 

Sakarya üniversitesi için VideoLMS portalı açılmıştır. Aşağıdaki link üzerinden @sakarya.edu.tr uzantılı e-posta adresi olan tüm personel ve öğrencileriniz giriş yapabilir. Kayıt ol işleminden sonra @sakarya.edu.tr uzantılı mail adreslerine gelen şifreyi girerek ücretsiz videoları izleyebilirler.

http://sakarya.videoegitim.com/

 

 

 

SAGE Research Methods deneme erişimi (Mart ayı sonuna kadar)

 

SAGE Research Methods (SRM): Araştırma yapan ya da nasıl araştırma yapılacağını öğrenen herkes için temel bir kaynaktır. SAGE’in dünyaca bilinen Research Methods listesinden 750'den fazla kitap, referans çalışması, makale, ve video içeriği ile SRM, tarama sorgusu yazma, literatür değerlendirmesi yapma, araştırma yöntemi seçme, verileri toplama, sonuçları düzenleme hakkında bilgiler sağlamaktadır.

 Erişim adresi :

http://methods.sagepub.com/

Science of Synthesis (SoS) [30 Nisan 2017]
Science of Synthesis, Organik Kimya alanında temel bir referans kaynağıdır. 100 yıldan fazladır varlığını sürdüren Houben-Weyl kimya veritabanının devamı niteliğindedir. SoS, tüm organik ve organometalik kimya alanı için 1800’lerin başlarından günümüze kadar geliştirilmiş sentetik yöntem eleştirisi sağlar. Deneysel prosedürlerin yanı sıra organik dönüşümler ve sentetik yöntemlerin tam metin açıklamalarını sağlayan tek kaynak olan Science of Synthesis, eşsiz bir kimyasal bilgi aracıdır.
Ek olarak, Science of Synthesis 1909 ile 2003 arasında basılmış ve 1800’lerin yöntemlerine uzanan tüm Houben-Weyl serisini içeren bir arşivi de bünyesinde barındırmaktadır.
Erişim linki: https://science-of-synthesis.thieme.com/
Kullanımla ilgili videoları şu linkten bulabilirsiniz:
https://www.thieme.de/en/thieme-connect/science-of-synthesis-tutorials-50028.htm
Kullanım kılavuzu: https://www.thieme.de/statics/dokumente/thieme/final/en/dokumente/sw_%20thieme-connect/SoS-40-Quick-Start-Guide.pdf