Ana Sayfa
E-Kaynaklar
Deneme Erişimine Açılan Veri Tabanları

Deneme Erişimine Açılan Veri Tabanları

Institution of Engineering and Technology (IET) deneme erişimi [2 Ay]

 

Dünyanın en büyük mühendislik kurumlarından biri olan IET, özellikle Fizik, Otomasyon, Mekanik, Elektrik-Elektronik mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Telekomünikasyon, Radar&Sonar&Navigasyon teknolojileri ve Robotik gibi konu alanlarında faaliyet gösteren akademisyenler, araştırmacılar ve öğrencilere yönelik geniş bir içerik yelpazesi sunuyor.
·       ·       IET Kitap Koleksiyonları: 1979 yılından günümüze yayımlanmış 500’e yakın kitaptan oluşmaktadır. DRM uygulaması bulunmayan bu paketlerdeki kitap sayısı, seçilen koleksiyona göre farklılık göstermektedir.
Erişim adresi : http://www.theiet.org/resources/inspec/index.cfm
·       ·       IET.tv: konferans kayıtları, ders sunumları, eğitim videoları, güncel teknik haberleri de içen 13,000’den fazla videoya tek platformdan erişim veren bir kaynaktır. İçeriğinde yer alan tüm kaynaklar sonradan kullanım için bilgisayara indirilebilir
Erişim adresi :
https://tv.theiet.org/

 

 

Encyclopedia of Life Sciences (eLS) Deneme Erişimi

 

Bilimsel araştırmaları akademik içeriğiyle destekleyen Wiley Online Library’nin araştırmacılara sunduğu en önemli kaynaklardan biri olan "Encyclopedia of Life Sciences (eLS)’in deneme erişimi 1 Nisan 2017 itibarıyla başlayacak ve 31 Aralık 2017'ye kadar sürecektir.

Encyclopedia of Life Sciences (eLS) Nedir?

eLS; alanında lider araştırmacılar tarafından yazılan 5.000 adet, hakem değerlendirmesinden geçmiş, alıntılanabilen ve her ay güncellenen referans çalışmalarını içeren bir yayındır. eLS, canlı bilimleri alanında öğrenciler, akademisyen ve araştırmacılar için kapsamlı ve güvenilir yayınlar sunar. Renkli illüstrasyonlar ve tablolarla zenginleştirilen içerik dışında, ek bölümler ve terimler sözlüğü gibi temel ve teknik bilgiler de yer alır. eLS makalelerinin yazıldığı alanlar şu şekilde sıralanabilir:

· Biyokimya

· Biyoetik & Felsefe

· Hücre Biyolojisi

· Gelişim Biyolojisi

· Ekoloji

· Yaşamın Evrimi ve Çeşitliliği

· Genetik & Hastalık

· İmmünoloji

· Microbiyoloji

· Moleküler Biyoloji

· Nöroloji

· Bitki Bilimi

· Bilim & Toplum

· Yapısal Biyoloji

· Viroloji

Lisans, yüksek lisans ve üzeri araştırmacılar için değerli bir kaynak niteliği taşıyan eLS’de, yaklaşık olarak yılda 400 makale yayınlanmaktadır.

Wiley eLS yayınlarına deneme erişimi 1 Nisan – Aralık 2017 tarihleri arasında sürecektir.

Daha fazla bilgi edinmek için http://onlinelibrary.wiley.com/book/10.1002/047001590X/ ve http://www.els.net/WileyCDA/ sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Video Eğitim Portalı deneme erişimi [Eylül ayına kadar açıktır]

 

Sakarya üniversitesi için VideoLMS portalı açılmıştır. Aşağıdaki link üzerinden @sakarya.edu.tr uzantılı e-posta adresi olan tüm personel ve öğrencileriniz giriş yapabilir. Kayıt ol işleminden sonra @sakarya.edu.tr uzantılı mail adreslerine gelen şifreyi girerek ücretsiz videoları izleyebilirler.

http://sakarya.videoegitim.com/